Wij Nederlanders (en Belgen) hè… Wij zijn zo slecht nog niet met onze gewoontes, normen en landschappen. Behalve dan dat we niet platter hadden kunnen zijn, maar soit. Ik gok dat elk land zo over zichzelf denkt, maar deze 2o travel facts bewijzen dat zodra je de grens over gaat, je in een compleet andere wereld terecht komt. Op welke manier dan ook.
Wist jij dat…
1. Er in Rusland een hotel is met maar liefst 5.000 kamers en 7.500 bedden? Mocht je er een keer willen overnachten: het Izmailovo Hotel ligt vlakbij Moskou en werd gebouwd voor de Zomerspelen van 1980.
2. Er ongeacht welke dag en welk tijdstip, altijd minstens 61.000 Amerikanen op een vlucht zitten?
3. Er in Singapore dus echt 0 tractoren zijn te vinden? Het is het grootste land ter wereld zonder boerderijen.
4. Er in India, daarentegen, maar liefst 270 miljoen koeien rondlopen?
5. En dat de dabbawalla’s in Mumbai dagelijks ruim 200.000 lunchpakketjes bezorgen?
6. Er in Haïti bijna geen bomen meer staan? Dat komt voornamelijk door grootschalige ontbossing.
7. Finland de meeste eilanden ter wereld telt? Bijna 180.000!
8. Het volkslied van Griekenland 158 coupletten telt?
9. Ze in Japan een techniek hebben gevonden om watermeloenen als een vierkant te laten groeien? Maakt het makkelijker om te snijden! (dit vind ik dus echt een briljant idee)
10. Je in Vietnam flessen rijstwijn kunt kopen waar volledige slangen in zitten? Schijnt goed te zijn voor je gezondheid en mannelijkheid.
11. Dubai graag overal het grootst in wil zijn? Zo vind je het hoogte hotel, grootste winkelcentrum en het grootste aquarium ter wereld in dit oliestaatje.
12. Bangkok een afkorting is? Officieel heet de stad ‘Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit’. Zeg dat maar eens hardop.
13. Als je in Monaco woont je niet mag gokken? Dat mogen alleen toeristen doen.
14. En dat Monaco kleiner is dan Central Park in New York?
15. Er in Australië 60 miljoen kangoeroes te vinden zijn en ‘maar’ 23 miljoen mensen?
16. Hong Kong over de meeste Rolls Royce’s ter wereld beschikt?
17. Spanje het meeste bergachtige land van Europa is?
18. De dierentuin in Tokio haar dieren twee maanden vakantie geeft en dan dus dicht is?
19. Oekraïne het land is dat het snelste zal verdwijnen? Jaarlijkse zakt het inwoneraantal met 0,8%. Tegen de tijd dat het 2050 is zal het totaal aantal inwoners zo’n 30% minder zijn dan nu.
20. Er meer Maltezen buiten Malta wonen dan op het eiland zelf?